PDF İNDİR

Matematik – TYT

Origami TYT Matematik Soru Bankasını senin için nasıl hazırladığımızı öğrenmek ister misin ? 😊

Öncelikle  alanında uzman ve yıllarca öğrencileri üniversiteye hazırlamış tecrübeli öğretmenleri bir araya getirdik. Onlara, öğrencilerin sınavdan önce kesinlikle çözmeleri gereken bir soru bankası hazırlamak istediğimizi söyledik.

Öğretmenlerimiz hemen işe koyuldular ve büyük bir titizlikle çalışmaya başladılar.

TYT sınavlarında daha önce çıkmış matematik sorularını en ince detayına kadar tekrar tekrar incelediler.

Öğrencilerin konuları kavrayış biçimlerini uzun uzun tartıştılar ve testleri bu durumu göz önünde bulundurarak hazırladılar.

Kitapta bulunması gereken öğretici klasik soru tiplerine yeteri kadar ve doğru şekilde yer verdiler.

Ve kitabı gelecek yıllardaki sınavlarda çıkması muhtemel beceri temelli yeni nesil sorular ile zenginleştirdiler. Hatta yeni nesil soru sayısını biraz abartmış bile olabilirler : ) 

İşin özü, işlem hamallığı gerektiren sorulardan ve gereksiz şekil kullanımından uzak durarak senin için olmazsa olmaz bir başucu kitabı hazırladılar!

Kitabın içinde seni bekleyen Tekrar Et ve Pekiştir Testlerinin mantığı ise şöyle:

  • Tekrar Et Testleri konu başlıklarına göre ayrıştırılan, kolaydan zora doğru sıralanan klasik ve yeni nesil sorulardan oluşuyor.
  • Pekiştir Testleri ise tamamı ileriki yıllarda çıkması muhtemel TYT sorularını kapsıyor. Yani öğrendiğin konuların üniversite sınavında çıkabilecek versiyonlarını görüyor, çözüyor ve pekiştiriyorsun.

Biz diyoruz ki; 

TYT’ye girmeden önce mutlaka Origami TYT Matematik Soru Bankası’nı ÇÖZ-ME-Lİ-SİN !