PDF İNDİR

Fizik – TYT

Fizik son 5 yıla kadar matematiğe ve formüllere yoğunlaşmışken artık yorum gerektiriyordu…. Yeni sistemde MEB ve ÖSYM fizik derken gerçekten tam olarak günlük hayattaki fiziği düşünmemizi istiyordu. 12. sınıfa gelinceye kadar her yazılıda yorum yeteneğinden çok işlem yeteneği sorgulanıyordu. Bu sebeple öğrenciler o konu ile ilgili tüm formülleri bilmesine rağmen sözel sorularda takılıp kalıyordu… Kafaları çoook karışıyordu, e haliyle senin de.

Bunu gördük ve senin için muhteşem bir rehber hazırladık; Origami TYT Fizik Soru Bankası.

Bu kitabı, TYT mantığından uzaklaşmadan hayatı ve fiziği birleştirebilen yeni nesil sorularla hazırladık.

Neler mi yaptık ?

  • Son 5 yıl içerisinde önemli ölçüde değişen fizik sorularını tekrar tekrar inceledik.
  • Öğrencilerin konuları kavrayış biçimlerini uzun uzuun tartıştık.
  • Mutlaka bulunması gereken öğretici klasik soru tiplerine yeteri kadar ve doğru şekilde yer verdik.
  • İçeriğimizi gelecek yıllardaki sınavlarda çıkması muhtemel beceri temelli yeni nesil sorular ile zenginleştirdik. Hatta yeni nesil soru sayısını biraz abartmış bile olabiliriz ?

Kitabın içinde seni bekleyen Tekrar Et testlerinde, konuları başlıklarına göre hücrelendirerek derste öğrendiğin konuları tam tadında sorularla tekrar etmeni hedefledik.

Pekiştir Testlerinde ise, tamamı ileriki yıllarda çıkması muhtemel TYT sorularına yer verdik. Konuları pekiştirmen için sorularda analiz & sentez basamaklarını sıkça kullandık.

Kısaca Origami TYT Fizik Soru Bankası’nı ortaya çıkarırken işlem hamallığı gerektiren sorulardan ve gereksiz şekil kullanımından uzak durarak, sade ve olmazsa olmaz bir başucu kitabı hazırladık!

Sınavda netlerini katlamak için bayinden ısrarla istemeyi unutma : )