Şimdi Başlarsan Netlerini Ne Kadar Katlarsın?

Bütün öğrencilerin aklındaki tek soru ‘’Geç mi kaldım?’’. Başlamak için hiçbir zaman geç değildir. Sınavdan önce öğreneceğiniz 1 bilgi bile netlerinizi katlamaya yardımcı olacaktır.

Peki sınava az kalmışken, neler yapılmalı?

  1. Konulara çalışırken kararlı olmak

Çalışacağınız konularda kararlı ve iradeli bir şekilde başlamalısınız. Kendinize günlük yapılacaklar listesi yapıp, onları bitirmek zorunda olduğumuzu düşünürsek daha efektif bir şekilde çalışabilirsiniz.

  • Ders çalışmaya hazır hissetmek

Çalışacağınız konulardan verim alabilmenizde ki en büyük etkenlerden birisi de kendinizi yorgun ve halsiz hissetmemek.

  • Planlı ve düzenli ilerlemek

Konulara çalışırken planlı ve programlı ilerlemek hem sizi zamandan tasarruf ettirecektir hem de daha verimli şekilde çalışmanızı sağlayacaktır.

  • Konulara çalışırken zamanı verimli ve doğru ayarlayın

Konulara çalışırken ara vermeden saatlerce çalışmanın verimli olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, fakat insan beyni bir süre sonra yorulur ve kendini yeni bilgiler öğrenmeye kapatır. Bu nedenle 10-15 dakikalık ara vermek öğrenme veriminizi arttıracaktır.

  • Doğru kaynak seçimi

Sınav sisteminde yaşanan değişiklikler soru tiplerinde yaşanan değişiklikleri de kapsıyor

Kaynak seçerken dikkat etmeniz gereken yerler:

– Konu anlatımı

– Geçmiş yıllarda çıkan sorular

– Örnek soru ve çözümleri

Bunların hepsini bir kitapta bulabilirsin J Origami serimiz tam sana göre!

Bir konuyu tam anlamıyla anladığınızı düşünüyorsanız konu anlatımlardan sonra mutlaka bol bol soru çözmek konuları pekiştirmenize yardımcı olacaktır. Farklı soru tipleri görmek sizi sınavda çıkabilecek her türlü soru tarzlarına hazırlayacaktır.

Diğer Yazılar

2021 TYT-AYT DEĞERLENDİRMELERİ

Matematik Matematik TYT alışılmis Tyt standardının biraz dışında zorlukta hazırlanmış. Ama sınavdan sonra klasik ‘yapan yapıyor...

Paragraf Soruları Çözme Teknikleri

Paragraf sorularını çözerken günlük yaşantımızda okumanın önemini bir kere daha hatırlıyoruz. Kelime haznemizin zenginliği en önemli...